Яким Має Бути Лікування При Вітрянці

Як лікувати вітрянку у дітей: Дієві поради щодо уникнення ускладнень

Лікування вітряної віспи у дітей можна проводити в комфортних домашніх умовах

Вірусні захворювання можуть протікати відносно легко, але часом мають серйозні довготривалі наслідки, якщо була обрана невірна терапія або ж її не було доведено до кінця. Зовнішні фактори також впливають на те, як людина переносить недуг, тому треба піклуватись, щоб оточення сприяло одужанню, а не погіршенню стану здоров’я. Це особливо важливо, якщо мова йде про дітей, адже вони набагато вразливіші до різного роду шкідливих мікроорганізмів та переохолоджень через слабший, ніж у дорослих, імунітет. При таких хворобах як вітрянка, лікування має бути комплексним і спрямованим на зміцнення захисних сил організму, щоб уникнути ускладнень. Далі ми розповімо про сучасні методи боротьби з цим недугом, які допоможуть вам і вашій дитині подолати його швидко та забути про нього назавжди.

З чого починати лікування при вітрянці?

Для лікування вітряної оспи добре підходять охолоджуючі муси

Щоб терапія була успішною, перш за все, необхідно навчитись вчасно визначати симптоми захворювання. Першими ознаками вітряної віспи є:

 • висипання на шкірі обличчя та по всьому тілу
 • висока температура
 • діарея
 • блювання
 • в’ялість
 • відсутність апетиту

Якщо у вас чи вашого малюка з’явились такі симптоми, необхідно негайно звернутися до спеціаліста, щоб він або вона призначили дієві препарати, які допоможуть позбутися вірусу. Лікування вітряної віспи може обмежуватись місцевою терапію з використанням пінок та мусів, таких як ПоксКлін, що зменшують свербіж від висипань, жарознижувальними медикаментами та рекомендаціями щодо ліжкового режиму і збільшення споживання води. Дотримання цих порад набагато пришвидшує одужання та знижує ризик ускладнень, тому не нехтуйте навіть найпростішими правилами.

Особливості лікування вітрянки у дорослих та дітей

Зазвичай, хвороба повністю проходить на 5-10 день після появи симптомів. Але іноді процес одужання може розтягнутися і на три тижні. Таке буває, коли у людини занадто слабкий імунітет або в організмі присутні інші вогнища інфекційного запалення. В таких випадках, навіть при правильному лікуванні, вітряна віспа може мати небезпечні ускладнення, включаючи:

 • зневоднення
 • бактеріальні інфекції м’яких тканин, суглобів, крові
 • пневмонію
 • енцефаліт
 • синдром Рея

Лікування вітрянки у дітей не потребує госпіталізації та може бути повноцінним навіть у домашніх умовах. Малюки переносять хворобу досить легко і в багатьох випадках ніяк не змінюють своєї поведінки, залишаючись активними та веселими. Необхідно лише слідкувати за тим, щоб дитина не зривала корочки, що утворюються під час загоєння пухирів та вживала достатню кількість рідини, щоб уникнути зневоднення. Кваліфікований інфекціоніст швидко діагностує хворобу та підкаже, чим лікувати вітрянку у дітей вдома, в залежності від віку та стану маленького пацієнта.

Якщо ж недуг вразив дорослу людину, доведеться приділити особливу увагу усуненню запального процесу та зниженню температури тіла, оскільки залишатися високою вона може досить довго. Але, як тільки пацієнту вдасться подолати цей симптом, процес одужання вже нічого не зупинить, і через тиждень-два людина вже може повернутися до свого звичайного ритму життя.

Незважаючи на те, що вітряна віспа – це досить розповсюджене захворювання, яке ефективно лікується, попередити його завжди краще, ніж боротися з наслідками. Вакцинація – найпростіший спосіб уникнути хвороби, адже вона допомагає організму виробити імунітет від вірусу. Тому прищеплювати дітей необхідно ще в ранньому віці, починаючи з другого року життя.

Запам’ятовуйте важливу інформацію щодо профілактики, симптомів та лікування вітрянки та дійте швидко і впевнено при перших її ознаках. Бережіть себе та ваших дітей і будьте здорові!

Poxclin

Замовити онлайн