Все про Види та Ознаки Вітрянки

Вітрянка – Симптоми, види та ознаки захворювання

Характерні симптоми вітрянки – почервоніння на шкірі та свербіж

А ви пам’ятаєте, коли одного прекрасного дня ваше тіло покрилося червоними пухирцями? Так, більшість із нас були на місці малечі, яка 3 тижні поспіль не могла думати ні про що, крім свербіння. Саме так можна охарактеризувати звичайний перебіг захворювання на вітряну віспу, що в нашій країні вражає близько 200 тисяч дітей та дорослих щороку. Однак симптоми вітрянки можуть супроводжуватися і більш серйозними ознаками, ніж патологічні висипання та свербіж. Дізнайтеся, як розпізнати це інфекційне захворювання і вберегти себе та своїх дітей від можливих ускладнень.

Як передається вітрянка та кого вона вражає?

Існує думка, що, якщо хтось в родині захворіє на вітряну віспу, іншим її членам майже неможливо вберегтись від захворювання. І на жаль, це правда, якщо у вас немає імунітету до цього різновиду герпесу.

Захворіти на вітрянку дуже легко, оскільки вона передається як контактним, так і повітряно-крапельним шляхом. Перебуваючи в одному приміщенні із носієм, ви наражаєтесь на ризик інфікування, навіть якщо ви безпосередньо не контактуєте з цією людиною. Хворий на вітряну віспу становить небезпеку для оточення протягом 7-21 дня, а найголовніше – це те, що захворювання проявляється лише через декілька діб. Інакше кажучи, ви можете заразитись від людини без ознак вітрянки – тобто людини, яка не знає про те, що вона є носієм.

Попри те, що в абсолютній більшості випадків вітряна віспа вражає дошкільнят, дорослі, які не перехворіли на неї в дитинстві, також можуть заразитися. Вітрянка особливо небезпечна для вагітних, оскільки інфекція може викликати ускладнення розвитку дитини в утробі матері.

Як починається вітрянка та які її основні симптоми?

Підвищена температура тіла часто є першою ознакою того, як починається вітрянка

Найхарактернішими ознаками вітряної віспи є червоні пухирці та свербіж. Але ці симптоми виникають тільки через певний час після інфікування. До перших проявів вітрянки належать:

 • сильні та часті головні болі
 • втрата апетиту
 • підвищення температури тіла до 39°С та вище
 • порушення сну
 • нежить, кашель та нудота
 • почервоніння на тілі з можливими набряками

Після перших проявів вітрянки починається стадія утворення пухирців із прозорим вмістом, які називають везикулами. Вони виникають на місці почервонінь по всьому тілу, а також на обличчі та голові. На цьому етапі хворий відчуває сильний свербіж характерний для вітряної віспи. Але, як відомо, розчісувати пухирці не можна через ризик утворення рубців та розвитку ускладнень.

Які існують види вітряної віспи?

Залежно від складності перебігу хвороби та симптомів, виокремлюють типові й атипові види вітрянки. До останніх відносять:

 • геморагічну форму, що характеризується везикулами з кров’янистим вмістом
 • бульозну форму з анормальними пухирцями, які погано загоюються
 • пустульозну форму зі специфічним запальним висипанням
 • генералізовану форму, що характеризується впливом на внутрішні органи
 • гангренозну форму, яка проходить із виразками на шкірі, гнійними пухирцями тощо

Вітряну віспу також класифікують в залежності від ускладнень. В атипових випадках захворювання може проходити із пневмонією та енцефалітом. Згідно зі статистикою, ці та інші ускладнення трапляються у кожного 50-го пацієнта з вітряною віспою.

Незалежно від того, на яку форму захворіли ви або ваш малюк, в першу чергу, необхідно звернутися до лікаря. Знаючи, як проявляється вітрянка, ви з легкістю зможете виявити її перші прояви та вчасно вжити необхідних заходів для контролю симптомів. Не намагайтеся поставити діагноз та визначити тип захворювання самостійно! Лише лікар може зробити це максимально точно.

Poxclin

Замовити онлайн