Все про Види та Ознаки Вітрянки
Вітрянка – Симптоми, види та ознаки захворювання
А ви пам’ятаєте, коли одного прекрасного дня ваше тіло покрилося червоними пухирцями? Так, більшість із нас були на місці малечі, яка 3 тижні поспіль не могла думати ні про що, крім свербіння. Саме так можна охарактеризувати звичайний перебіг захворювання на вітряну віспу, що в нашій країні вражає до 200 тисяч дітей та дорослих щороку1. Однак симптоми вітрянки можуть супроводжуватися і більш серйозними ознаками, ніж патологічні висипання та свербіж. Дізнайтеся, як розпізнати це інфекційне захворювання і вберегти себе та своїх дітей від можливих ускладнень.
Як передається вітрянка та кого вона вражає?
Існує думка, що, якщо хтось в родині захворіє на вітряну віспу, іншим її членам майже неможливо вберегтись від захворювання.
Механізм передавання збудника — краплинний. Незважаючи на слабку стійкість вірусів у довкіллі, доведено можливість їх поширення за межі кімнати, де перебуває хворий1. Перебуваючи в одному приміщенні із носієм, ви наражаєтесь на ризик інфікування, навіть якщо ви безпосередньо не контактуєте з цією людиною. Інкубаційний період під час вітряної віспи триває від 11 до 21 дня, найчастіше близько 14 днів1. Тобто ви можете заразитись від людини без ознак вітрянки – тобто людини, яка не знає про те, що вона є носієм.
Попри те, що в абсолютній більшості випадків вітряна віспа вражає дошкільнят (2-4 роки)1, дорослі, які не перехворіли на неї в дитинстві, також можуть заразитися. Вітрянка особливо небезпечна для вагітних, оскільки інфекція може викликати ускладнення розвитку дитини в утробі матері1.
Як починається вітрянка та які її основні симптоми?
Найхарактернішими ознак
ами вітряної віспи є червоні пухирці та свербіж. Але ці симптоми виникають тільки через певний час після інфікування. До перших проявів вітрянки належать:
- Нездужання;
- Втрата апетиту;
- Субфебрильна температура тіла;
- Висипання на обличчі, волосистій частині голови, тулубі та кінцівках1;
У разі інтенсивного висипу його елементи можна знайти на долонях та підошвах. Після стадії плям і дрібної папули висип швидко перетворюється на характерні для вітряної віспи пухирці1.
Ускладнення вітряної віспи
У 1 із 50 випадків захворювання на вітряну віспу бувають ускладнення, серед яких найбільш тяжкими є пневмонія та енцефаліт1.
Ускладнення при вітряній віспі можуть виникати внаслідок порушення цілості стінок пухирців, що є вхідними воротами для бактеріальної інфекції2.
Незалежно від того, як хворобу переносить ваш малюк, в першу чергу, необхідно звернутися до лікаря. Знаючи, як проявляється вітрянка, ви з легкістю зможете виявити її перші прояви та вчасно вжити необхідних заходів для контролю симптомів. Не намагайтеся поставити діагноз та визначити тип захворювання самостійно! Лише лікар може зробити це максимально точно.
Список літератури:
- Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», 2022; Контроль захворювань; Інші інфекційні захворювання; Крапельні інфекції; Вітряна віспа.
- Інфекційні хвороби в дітей: підручник / С.О. Крамарьов, О.Б. Надрага, Л.В. Пипа та ін.; за ред. проф. С.О. Крамарьова, О.Б. Надраги. — К.: ВСВ «Медицина». — 2010. — 21 — 27 с.
PoxClin 006 12.08.22
ЗАМОВИТИ ОНЛАЙН В АПТЕКАХ ВАШОГО МІСТА
ЗВОРОТНИЙ ЗВ'ЯЗОК
Поділіться вашими враженнями від застосування продукту – надішліть повідомлення щодо якості чи небажаних явищ компанії-імпортеру.
Написати