Яким Має Бути Лікування При Вітрянці
Як лікувати вітрянку у дітей: Дієві поради щодо уникнення ускладнень
Перебіг вітряної віспи здебільшого легкий. Тим не менш, до її лікування необхідно ставитись відповідально, адже часом це захворювання може бути причиною серйозних ускладнень, таких як пневмонія, енцефаліт, параліч лицевого нерва та інших важких станів1.
Вітряна віспа – це типова дитяча інфекція, що є однією із найпоширеніших інфекцій в світі після грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій1. До прикладу, в Україні на рік реєструють близько 150 000 випадків2.
З чого починати лікування при вітрянці?
Щоб терапія була успішною, перш за все, необхідно навчитись вчасно визначати симптоми захворювання. Першими ознаками вітряної віспи є:
- висипання на шкірі обличчя та по всьому тілу;
- субфебрильна (невисока) температура тіла;
- пронос;
- блювання;
- в’ялість;
- відсутність апетиту2;
Якщо у вас чи вашого малюка з’явились такі симптоми, необхідно негайно звернутися до спеціаліста, щоб він або вона призначили дієві препарати, які допоможуть позбутися вірусу. Лікування вітряної віспи супроводжується жарознижувальними медикаментами та рекомендаціями щодо ліжкового режиму1. А для миттєвого полегшення симптомів вітряної віспи існує протисвербіжний мус ПоксКлін ®3.
Час відторгнення кірочок після пухирців значною мірою залежить від догляду за шкірою. При ретельному догляді шкіра очищується значно швидше. Найчастіше кірочки відторгаються між 12-м і 22-м днем хвороби2.
Особливості лікування вітряної віспи у дітей та дорослих
Перебіг вітряної віспи здебільшого легкий, проте вірогідність ускладнень все ж становить 5%, особливо при порушенні цілісності стінок пухирців при розчісуванні, що є причиною бактеріальної інфекції2.
До інших ускладнень вітряної віспи відносять:
- бактеріальні інфекції (флегмона, абсцес, лімфаденіт, стоматит, кон’юнктивіт, сепсис);
- пневмонію;
- енцефаліт;
- параліч лицевого нерва1;
Необхідно слідкувати за тим, щоб дитина не зривала корочки, що утворюються під час загоєння пухирів, щоб не допустити розвитку бактеріальних ускладнень2. Кваліфікований інфекціоніст швидко діагностує хворобу та підкаже, чим лікувати вітрянку у дітей вдома, в залежності від віку та стану маленького пацієнта.
Особливо уважними треба бути дорослим, що не хворіли на вітряну віспу в дитинстві, адже вік більше 20 років є фактором ризику до важкого перебігу хвороби та виникнення ускладнень4.
Також з метою профілактики в Україні вакцинують такі групи населення:
- здорові діти, що досягли віку 12 місяців і не хворіли на вітряну віспу;
- діти під час вступу до дитячого дошкільного закладу чи школи, які мають високий ризик інфікування і ще не хворіли;
- працівники охорони здоров’я та освіти, які теж мають високий ризик інфікування і ще не хворіли;
Крім того, діти й дорослі можуть власним коштом робити щеплення прости вітряної віспи вакциною «Варілрикс», що зареєстрована в Україні1.
Запам’ятовуйте важливу інформацію щодо профілактики, симптомів та лікування вітрянки та дійте швидко і впевнено при перших її ознаках. Бережіть себе та ваших дітей і будьте здорові!
Список літератури:
- Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», 2022; Контроль захворювань; Інші інфекційні захворювання; Крапельні інфекції; Вітряна віспа.
- Інфекційні хвороби в дітей: підручник / С.О. Крамарьов, О.Б. Надрага, Л.В. Пипа та ін.; за ред. проф. С.О. Крамарьова, О.Б. Надраги. — К.: ВСВ «Медицина». — 2010. — 21 — 27 с.
- «Педіатрія конференція»; «ПоксКлін охолоджуючий мус – новий унікальний та безпечний засіб для швидкого позбавлення симптомів вітряної віспи»; автор завідувачка кафедри педіатрії № 2 Української медичної стоматологічної академії (м. Полтава), доктор медичних наук, професор Тетяна Олександрівна Крючко.
- Empendium; Посібник; Kомпендіум; Внутрішні хвороби; Хвороби; Інфекційні хвороби; Вірусні захворювання; «Вітряна віспа».
PoxClin 011 19.10.22
ЗАМОВИТИ ОНЛАЙН В АПТЕКАХ ВАШОГО МІСТА
ЗВОРОТНИЙ ЗВ'ЯЗОК
Поділіться вашими враженнями від застосування продукту – надішліть повідомлення щодо якості чи небажаних явищ компанії-імпортеру.
Написати